6 C
Скопје

Tag : старателство

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Бритни Спирс е повторно среќна: Нејзините фанови продолжуваат да се борат за да ја ослободат од старателството

Слободен печат
Американската пејачка Бритни Спирс (39) неодамна откри дека се чувствува одлично благодарение на фактот дека во последно време се храни поздраво. Имено, поп – ѕвездата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Крај на четиригодишната судска битка Пит – Џоли: Еве кој ќе има старателство над децата

Слободен Печат
Мачната судска битка, која поранешната холивудска двојка – Анџелина Џоли и Бред Пит ја водеа за старателство над децата, конечно е при крај. Извор близок...
Кошарка Спорт

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат
Поранешниот НБА кошаркар кој со Сан Антонио спарс дојде до титулата, Стивен Џексон изјави дека планира да се пријави за добивање на старателство на шестгодишната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли и Бред Пит конечно постигнаа договор за образованието на децата: Се одлучија за „традиционален начин“

Слободен печат
Поранешниот најпопуларен пар во Холивуд, актерите Бред Пит и Анџелина Џоли, се договорија нивните деца образованието да го продолжат на традиционален начин. Тригодишната борба помеѓу...
Вести Македонија Слајдер

Татковците се бунат: Мајките го користат коронавирусот и полицискиот час како изговор да не им ги даваат децата

Епидемијата на коронавирусот, воведувањето на вонредна состојба и полициски час, им го отежна животот на децата кои имаат разведени родители. Имено, поради неможноста да се...
Еспресо Шоу биз

Причината е страшна: БРИТНИ СПИРС го изгуби старателството над децата

Слободен печат
Бритни Спирс наводно го изгубила старателството над децата бидејќи едно од нив било нападната од нејзиниот татко, Џејми Спирс. Поранешниот сопруг на Бритни, Кевин Федерлајн,...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

ДУРИ СЕГА ПОЧНУВА СКАНДАЛОТ: Се појави побегнатата жена на шеикот од Дубаи

Слободен печат
Ако изгуби, принцезата Хаја може веќе никогаш да не ги види своите деца...
Еспресо Шоу биз

ПОСТИГНАА ДОГОВОР: По разводот Бредли и Ирина мораат да живеат во ист град

Слободен печат
Го избраа Њујорк пред Лос Анџелес како место каде сакаат нивната ќерка да расте и живее...
Некатегоризирано

Разводот сепак нема да биде „безболен“: Манекенката и актерот наидоа на голема препрека

Слободен печат
Супермоделот Ирина Шајк и холивудскиот актер Бредли Купер неодамна одлучија дека повеќе не можат да живеат заедно, а иако до неодамна се чинеше дека разводот...