7.1 C
Скопје

Tag : владимир кличко

Останатo Спорт

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда, можна е нова борба помеѓу боксерските великани Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд. Поранешниот боксерски...
Останатo Спорт

Кличко ги отвора хотелите во Украина за лекарите и пациентите

Слободен печат
Епидемијата на коронавирусот го парализира светот и предизвика бројни реакции од познати личности, вклучително и спортисти кои ги повикуваат луѓето да останат дома. Голем број...
Останатo Спорт

Кличко се враќа во рингот?!

Слободен печат
Поранешниот украински боксер Владимир Кличко со последните објави на социјалните мрежи ги наведе боксерските фанови дека се враќа во рингот. Кличко на Твитер објави тизер...
Останатo Спорт

Кличко му се враќа на боксот, има и добра причина!

Слободен печат
Поранешниот боксер во тешка категорија Владимир Кличко ќе се врати во рингот само за остварување на рекорд. А тој рекорд го држи Џорџ Форман кој...
Останатo Спорт

Кличко избегна смрт: Спасен од запалена јахта! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта. Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа...