15 C
Скопје

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Динамо Загреб в четврток од 21.00 часот на реванш четвртфиналниот натпревар во Лига Европа ќе брка негатива од првиот меч (0:1) против Виљареал.

Тренерот на хрватскиот клуб, Дамир Крзнар верува дека неговите играчи имаат сили за голем пресврт против шпанската екипа.

– Размислуваме за идеално сценарио, треба да реализираме, а исто така не примиме погодок. Верувам дека имаме знаење за такво нешто, резултатот кој моментно го имаме не е непремостлив – рече Крзнар.

Во изминатиот период беше објавено дека македонскиот репрезентативец Аријан Адеми има оток на стапалото, и дека прогнозите не се добри.

Но, последните информации велат дека не станува збор за сериозна повреда, и како што пренесува Крзнар нашиот играч е и во комбинација да стартува од првата минута на утрешниот дуел.

– Ќе игра Адеми, тој е здрав и подготвен – се зборовите на Крзнар.

Поврзани вести

ВИДЕО: „Гранде Милан“, Јувентус демолиран во Торино!

Слободен печат

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со „петарда“ до шампионскиот трофеј во Хрватска

Слободен печат

ВИДЕО: Втора титула за Зверев на Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Начевски: Запрепастен сум, да бидам жртва на еднострана изјава на Бајрамоска без соочување и сведоци??

Слободен печат

ВИДЕО: Тричковски во голгетерска форма го очекува Европското првенство!

Слободен печат

Новиот голман на Вардар 1961 со одлична партија во Бундеслигата

Слободен печат