32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинУбавина

32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Погледнете ги овие фото предлози како да ги средите вашите нокти за секоја работа и за секоја прилика, самите фотографии веднаш ќе ве принудат да посетите маникир.

Изберете го најдобриот маникир за вашите нокти и прилагодете го на работниот простор или приликата. Уредувањето на ноктите става вистинска уметност, но и сериозен бизнис.

Но како што со се треба да имате мерка, така и со маникирот треба да водите сметка да не претерате. Особено е важно маникирот да го усогласите со работното опкружување, настанот, приликата и сл.

Држете се до едноставноста и нема да погрешите. Ви нудиме 32 прекрасни идеи како да ги средите вашите нокти, верувајте, ќе ни бидете благодарни. Предлозите навистина се прекрасни, погледнете…

View this post on Instagram

Planning a springtime wedding? 👰🏾 This is the perfect bridal manicure inspiration! ☝🏽 A nude base with a hint of sparkle, created by @agnieszka.gajewiak. 💖 • Oh, and don't forget to start focusing on your nail health now. Products like our Nail Strengthener take around four weeks to achieve the best results! #RevitanailAUS • 📷: @agnieszka.gajewiak #repost • • • #subtlenailart #naileditdaily #aussienails #nailartdesign #weddingnails #weddingmani #weddingmanicure #manimonday #simplenails #healthynails #strongnails #simplenails #minimalistnails #cuticlecare #nailblog #nailblogger #nailbloggers #beautybloggerau #beautybloggeraus #ausbeautybabes #aussiebeautyblogs #bbloggersau #beautybloggersau #ausbeautybabe #ozbeautyblogger #ozbeauty #Revitanail

A post shared by Revitanail Nail Care Australia (@revitanailaus) on

View this post on Instagram

✨hello 2018 💫#nails #nailart #twinkle

A post shared by Jessica Washick (@jessicawashick) on

View this post on Instagram

@paintboxnails inspo I got out of my system 🛴

A post shared by Nidia (@nailbrew) on

View this post on Instagram

Golden unicorn split babyyy @lakwerk

A post shared by LAKWERK (@lakwerk) on

View this post on Instagram

7/1 発売の 写ネイル"starlight stone" パーツやアートの一部に、 またはメインアートに。 おそろしくかっこよく光るこの部分に こだわりと技術が込められています。 どこにも真似できない美しさに 他にはない魅力を感じて欲しい!力説! それほどまでにクールなのだ。 ・ とりあえずベージュとグレージュが あるからみんな買ってみて〜〜💓 江口のフォロワーさんは多分 みんな好きだと思う!!! 写真はベージュを使ってるよ〜〜😊 ・ タキガワビューティーフェスでの 無料セミナーのご案内✌️ 当日直接会場に来てもらえれば誰でも無料で入場できますよ💓 アートはサロンワークに使える天然石を2種デモンストレーション。 滝川株式会社のHPに詳細あります。 👇👇👇 7/8タキガワビューティーフェスin仙台 江口響子による無料セミナーは14時半から。 (トークネットホール仙台) 7/29タキガワビューティーフェスin福岡 (福岡国際会議場)

A post shared by 江口 響子 (@e.ffrontee_tokyo) on

View this post on Instagram

cyber spaceX 🚀✨ #tinyartprojects

A post shared by chloé (@vampclaws) on

View this post on Instagram

moonsets ✨ #tinyartprojects

A post shared by chloé (@vampclaws) on

View this post on Instagram

rose dragée ✨ #tinyartprojects

A post shared by chloé (@vampclaws) on

View this post on Instagram

もやもや大理石がかわいいのう💎

A post shared by Uehara Misaki (@miiiiisn) on

View this post on Instagram

70s waves 🌸🌼 (Inspo from @heathervettemakeup)

A post shared by Nidia (@nailbrew) on

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close