10 спални, фонтана, куќа за гости, 12 бањи: Џеј Ло и нејзиниот вереник купија луксузен имот од 40 милиони долари

Латино дивата и згодниот бејзбол играч купија нов луксузен имот на еден остров во Мајами…

Латино дивата и американска пејачка Џенифер Лопез (51) и нејзиниот вереник Алекс Родригез (45) купија луксузна вила на Островот Стар во Мајами за 40 милиони долари, пренесуваат странските медиуми.

Среќниот пар купи палата со базен без раб (визуелно бесконечен базен) и специјализирана просторија за вино, која исто така има 12 бањи и луксузна куќа за гости. Тие наскоро ќе станат и соседи со многу познати холивудски ѕвезди и милионери.

Фото: Профимедиа

Луксузната куќа има 86 ари земја и 10 спални соби, а се простира на 3.716 квадратни метри и има прекрасен панорама поглед кон Мајами.

Внатрешноста на палатата е исполнета со луксузни лустери и скапоцен мебел, а винската соба е обложена со дрво, додека пак прозорците се простираат од подот до плафонот.

Прочитајте и...  На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон
Фото: Профимедиа

Во дневната соба постои голем камин, а Џенифер има и специјална соба која ја преуредила во гардеробер и шминкерница. Во куќата се наоѓа и специјална бања со туш на пареа, како и огромна када за релаксирање.

Фото: Профимедиа

Покрај „бесконечниот базен“, во дворот се наоѓа и џакузи, фонтана, шанк со столчиња, прекрасно уредени маси и удобни столчиња со поглед кон океанот.

Фото: Профимедиа

Да се потсетиме, славниот пар се вери минатата година на плажа, а венчавката беше планирана за почетокот на оваа година, но поради пандемијата на коронавирусот таа е одложена.

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат