4 C
Скопје

Tag : палата

Вести Свет Слајдер

Медиумскиот могул и личен банкар на Путин е човекот што му помага да ги скрие милијардите на рускиот претседател

Слободен печат
Главниот акционер на Руската банка, Јуриј Ковалчук, ја контролира и најголемата медиумска холдинг компанија во земјата, Националната медиумска групација, а неговиот постар брат Михаил е...
Вести Свет Слајдер

Партнерот по џудо на Путин и еден од водечките олигарси тврди: Не е тајна, палатата е моја

Слободен печат
Аркадиј Ротенберг, еден од водечките руски олигарси во саботата изјави дека тој е сопственик на спорната палата на руското крајбрежје на Црното море, а не...
Вести Свет

Видеото со наводната „палата на Путин“ е прегледано повеќе од 100 милиони пати

Слободен печат
Видеото со наводната „палата на Путин” направено од уапсениот руски опозиционер Алексеј Навални е прегледано повеќе од 100 милиони пати, покажуваат податоците кои денески ги...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Руската младина тотално „откачи“ на Тик Ток поради палатата на Путин: Објавата на Навални предизвика вистинска виртуелна треска

Илинка Иљоска
Откако рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, на посебно креирана веб страна за оваа намена објави видео и 3Д фотографии од палата со терен за хокеј,...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема да се вратат во Лондон: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам остануваат на селскиот имот се до смирување на здравствената криза

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ се уште не се во можност да се вратат во Лондон… Кејт и Вилијам престојуваат заедно со своите три деца...
Живот Магазин Магазин слајдер

Вработен крадел во Бекингемската палата, па добил осум месеци затвор

Слободен печат
Еден од вработените во Бекингемската палата заврши со казна затвор од осум месеци откако украл десетина медали, потпишани фотографии и останати вредни предмети од лондонскиот...
Живот Магазин Магазин слајдер

Британските гардисти ја чуваат најскапата недвижност во светот: Тешко дека некогаш ќе се најде на продажба, а еве и колку вреди!

Слободен Печат
Бакингемската палата, според луксузот, традицијата, но и цената, останува на тронот на престижните светски недвижнини и по 2020 година. Британските гардисти имаат многу важна и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

10 спални, фонтана, куќа за гости, 12 бањи: Џеј Ло и нејзиниот вереник купија луксузен имот од 40 милиони долари

Слободен печат
Латино дивата и згодниот бејзбол играч купија нов луксузен имот на еден остров во Мајами… Латино дивата и американска пејачка Џенифер Лопез (51) и нејзиниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во 26 милиони фунти вредната палата на Роби Вилијамс која има 22 бањи, 10 спални и базен – Еве како неговото семејство ужива во изолација (ФОТО)

Слободен печат
Роби Вилијамс им даде можност на фановите да погледнат во внатрешноста на неговата палата во Беверли Хилс која вреди 26 милиони фунти, додека тој во...
Вести Свет Слајдер

Папата Франциск ги отворил вратите од раскошната палата за да ги вдоми бездомниците (ВИДЕО)

Слободен печат
„Палацо Милјиори“ е прекрасна палата од 19 век која е во сопствеништво на римокатоличката црква. Се наоѓа на плоштадот Св. Петар во Ватикан, а пред...