Tag : гости

Вести Македонија Слајдер

Бектеши: Келнерите, менаџерите или управителите на угостителските објекти немаат право да ги легитимираат гостите

Слободен печат
Министерот за економија Крешник Бектеши изјави дека согласно Законот за угостителска дејност нема одредба според која сопствениците, менаџерите и вработените во угостителските објекти имаат надлежност...
Вести Економија

Како функционираат рестораните во Италија во услови на корона кризата? (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најопипливите знаци дека животот во Италија полека се враќа во нормала по 10 неделен карантин е тоа дека од понеделникот повторно може да...
Вести Македонија

Во Тетовско новозаразени од Ковид-19 лица кои седеле дома, а вирусот го добиле од гости

Слободен печат
Кризниот штаб при општина Тетово соопшти дека од здравствените установи добиле информација дека големиот број новозаболени се луѓе кои воопшто не излегувале од своите домови,...
Вести Економија Слајдер

Проф. Миленковски: Светскиот туризам е на работ на пропаѓање, со плаќање на Ковид тест би оделе во уште поголема загуба

Слободен печат
Туризмот е една од водечките пет светски гранки која по својата масовност, инфраструктура, повеќеслојност, доживува своевидни „црни денови“. Само првите три месеци од пандемијата за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Романтично и безбедно: Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Слободен печат
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ештон Кучер се разголе пред Мила Кунис, а за тоа имаше уренебесна причина (ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудскиот брачен пар направи шоу гостувајќи кај водителот Џими Фалон… Мила Кунис и Ештон Кучер беа гости во емисијата на водителот Џими Фалон, а таму...
Вести Економија

Туристите се добредојдени, но мора да ги почитуваат мерките

Слободен печат
Грчкиот министер за туризам, Хари Теохарис, ги повика туристите престојното лето да ја посетат Грција, но напомена дека ќе мора да се придржуваат до мерките...
Вести Македонија

Сончевото време и снегот привлекоа многу гости во хотел „Молика” и Ски центарот Копанки

Слободен печат
Сончевото време, чистиот воздух и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд хотелот Молика и Ски центарот Копанки да ги срушат рекордите на...
Вести Македонија Утрински Брифинг

Студенти иноватори на скејтборд за деца со посебни потреби: Не сакаме да заминеме од земјата

Слободен печат
Четворица млади луѓе, студенти на Машинскиот факултет од Скопје кои направија прототип на скејтборд за деца со посебни потреби се гости во студиото на „Слободна...
Еспресо Шоу биз

Идната кралица Кејт на важна задача: Најелегантна досега, дочека 1.000 елитни гости! (ФОТО)

Слободен печат
Во Бекингемската палата беше одржан традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета. Тоа е најголемиот прием кој се одржува во палатата и секоја година...