Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Една од најзгодните кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали кога не игра, сака да позира целосно гола.

Во слободното време на социјалните мрежи објавува провокативни фотографии.

Неколку пати досега призна дека повеќе заработува како топ модел отколку како кошаркарка, а 28-годишната членка на клубот Баскет Рома позираше дури и за „Playboy“.

Со оглед на тоа дека располага со тело на менекенка и атрибути кои оставаат без здив, не би не чудело доколку наскоро престане да се занимава со кошарка.

View this post on Instagram

Faccio le fusa e poi ti sbrano 🙋🏻‍♀️

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

all green everything 🐸💚🐢🦜🍀

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

🌻

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

🖤 @lorenzo___orlandi

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

⚡️ @martidall

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

 

Прочитајте и...  Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат