За МИЛЈАРДЕРИ! Суперјахта каква што светот нема видено! (ВИДЕО)

Суперјахтата од работилницата на „Порше“ пристигна на пазарот и ги воодушеви љубителите на пловилата со „вонземјански изглед“.

Всушност тоа била и целта на компанијата со база во Сингапур, Ројал Фалкон Флат, кога се договориле со „Порше“ со желба заедно да направат нешто ново и импресивно.

Фото: Принтскрин

Студиото од Сингапур по производството на спортски автомобили, на ред дојде да ја создадат и јахтата Ројал Фалон Еден.

Иако им требало доста време за изградба на јахтата, критичарите велат дека вредело да се чека за оваа суперјахта.

Футуристичкото пловило може да прими 10 години, а има двојни дизелски мотори од 4600 коњски сили и близнаци „Rolls-Royce KaMeWa“, кои му даваат брзина од 35 јазли и домет од 3200 километри со минимална потрошувачка на гориво – пишуваа „Си-Ен-Ен“.

Прочитајте и...  Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Погледнете ја оваа убавица:

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина многу млада останала без татко, па нејзината љубов кон мајка ѝ е посебна: Еве како изгледа таа! (ФОТО)

Васко Спасоски