-2 C
Скопје

Tag : јахта

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Претседателот не може да го оттргне погледот од својата сопруга: Брижит Макрон (67) ја покажа фигурата во костим за капење (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот Емануел Макрон во моментот летува на остров на југот од Франција со саканата сопруга Брижит Макрон. Претседателот на Франција и 24 години постарата прва...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена (59) со сопругот Бобан Живојиновиќ и семејството веќе некое време уживаат крстарејќи со нивната јахта на луксузни дестинации, па после Монако, тие се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарниот фудбалер Кристијано Роналдо со свршеницата Георгина Родригез и своите четири деца ужива на јахтата далеку од очите на љубопитните папараци. Откако Јувентус ја обезбеди...
Останатo Спорт

НБА легенда предизвика хаос во Сплит, пристигна со јахта вредна 150 милиони долари

Слободен печат
Најголемата ѕвезда на ЛА Лејкерс и во НБА лигата во 1980-тите години, Ирвин Меџик Џонсон пристигна во Сплит со познатата јахта „Аквила“. Меџик кога одмора...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се сеќавате на скандалозната Нина Мориќ: Атрактивната Хрватка лежи на јахта и позира завртена со грб! (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната Хрватка и поранешна манекенка Нина Мориќ (44) објави нова провокативна фотографија на социјалните мрежи, на која во прв план е затегнатиот задник и огромната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Боба слави 57-ми роденден на јахта од 900.000 евра: Брена му честиташе со емотивна порака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Порнешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ денеска на 23 јули го слави својот 57 роденден во кругот на семејството и тоа на егзотична дестинација, на која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наследничката на империјата „Сваровски“ ужива на јахта, но дали ќе погодите колку години има? (ФОТО)

Васко Спасоски
Австриската поп-ѕвезда и наследничка на империјата „Сваровски“, Викторија Сваровски (26),  е фотографирана на луксузна јахта која плови околу Ибица, а во таа прилика ја покажала...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Папараците го фотографираа задникот на девојката на Кристијано Роналдо од сите агли! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кристијано Роналдо го искористи убавото време на почетокот од летото да крстари по италијанската обала. По победата над Лече со 4:0 во која даде гол...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајорка, луксузна јахта и тие: Новите фотографии од Ана Ивановиќ со сопругот и синчето се неодоливи (ФОТО)

Слободен печат
Се сончаа, се смееа и фамилијарно уживаа во прекрасниот ден… Тенисерката Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер повторно беа уловени од папараците додека одмараа на...
Вести Свет

Сингапурски морнар спасен по три месеци поминати на јахта

МИА Агенција
Маж од Сингапур е спасен откако три месеци поминал на јахта на море, лутајќи од пристаниште до пристаниште, бидејќи државите одбивале да му дозволат да...