Tag : порше

Вести Регион

Евакуиран сервисот на „Порше” во Загреб, подметната бомба во автомобил

Слободен печат
Евакуиран е сервисот на „Порше” во Загреб, откако наводно била пронајдена бомба во автомобил, објави порталот Индекс. Медиумот објави дека околу 13 часот била пронајдена...
Автомагазин Магазин

За МИЛЈАРДЕРИ! Суперјахта каква што светот нема видено! (ВИДЕО)

Слободен печат
Суперјахтата од работилницата на „Порше“ пристигна на пазарот и ги воодушеви љубителите на пловилата со „вонземјански изглед“. Всушност тоа била и целта на компанијата со...
Вести Регион

Црногорец со Порше се забил во друг автомобил во Швајцарија, тројца загинати

Слободен печат
Три лица го загубиле животот вчера попладне во сообраќајна несреќа во кантонот Арагау во Швајцарија, јавуваат медиумите во регионот. Како што пренесува Курир.рс, несреќата наводно...
Вести Свет

НЕВИДЕНА НЕСРЕЌА: Со „порше“ влета на втор кат од деловен објект (ФОТО)

Слободен печат
Две момчиња загинаа во тешка сообраќајна несреќа во неделата, кога возач на автомобил „порше“ изгубил контрола над возилото и завршил на втор кат од деловен...
Останатo Спорт

Рико: Автомобилот е фантастичен, буквално како да си во болид! (ФОТО)

Слободен печат
Шампионатот Порше Карера Куп Италија во 2020-та година ќе има сигурни 7 трки, а можно е во календарот да биде вметната уште една, за што...
Вести Свет

Со „Порше“ влетал во пешаци во Берлин: Загинаа четири лица, меѓу нив и БЕБЕ

Слободен печат
Непознато лице налетало со автомобил од марката „Порше“ на пешачки на тротоар во Берлин, при што загинале четири лица, меѓу кои и бебе. Како што...
Автомагазин Магазин

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid и Cayenne...
Автомагазин Магазин

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и Carrera Cabriolet (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Серијата 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет, и...
Автомагазин Магазин Слободна ТВ

Скопје беше дел од OneLife Rally 2019 (ВИДЕО)

Слободен печат
OneLife Rally 2019 започна во Варшава, преку Братислава, Порторож, Сплит, Пераст, пристигна во нашиот главен град. Жителите на Скопје на градскиот плоштад можеа да видат...
Автомагазин Магазин

Започна производството на новиот Porsche 911 Speedster!

Слободен печат
911 Speedster веќе предизвика сензација кога беше претставен како концепт возило. Сега Porsche го става овој двосед со отворен покрив во производство. 911 Speedster ја...