18 C
Скопје

Вистинска доза на елеганција и стил: Кралицата Летиција покажа како изгледа совршениот стајлинг за жените во нивните 40-ти! (ФОТО)

Кралицата Летиција уште еднаш им одржа лекција на сите…

Кога станува збор за модата, на оваа кралица и нема рамен. Ова лето, кралицата Летиција не направи ниту една модна грешка. Модните критичари имаа само пофални зборови за неа, а така е и со последниот стајлинг во низата.

Таа се појави во бел лелеав фустан и буквално покажа како треба да изгледа добро стилизирана жена. Белата боја е совршена за летниот период, а овој крој во моментов е најпопуларен.

Фото: Профимедиа

Со фустанот таа искомбинирала и еспадрили, од кои не излегува во последно време. Тие исто така се избор број еден на многу трендсетерки и познавачи на модата.

Фото: Профимедиа

Дали ви се допаѓа ова модно издание на кралицата Летиција?

Поврзани вести

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас животот без деца“: Познатиот актер нема намера да стане татко, а еве и зошто…

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар