Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

профимедиа

На славењето кај Бекамови изгледа му нема крај…

После веридбата која многу ги израдувала, Викторија и Дејвид Бекам најверојатно ќе имаат уште една причина за голема прослава во кругот на семејството.

Имено, како што известуваат странските медиуми, Никола Пелц, вереничката на најстариот син на Бекамови, Бруклин Бекам е бремена, а синот на Бекамови по се изгледа за првпат ќе стане татко.

Парот се вери неодамна, а по тој повод доби честитки буквално од целиот свет.

Фото: Инстаграм

Иако парот сè уште не се огласил за информацијата за бременоста, многу фанови на Бекамови веќе ги преплавиле со честитки.

Наводно, Никола Пелц е при крајот на првото тромесечие од бременоста, а официјална потврда очекуваат многу фанови ширум светот.

Фото: Инстаграм
Видео на денот