Во осмото коло од најсилното кипарско првенство екипата на АЕК Ларнака со резултат 0:2 беше подобра од составот на Ермис.

Придонес во петтата победа сезонава имаше и македонскиот репрезентативец Иван Тричковски кој го реализираше вториот гол на тимот во 85 минута.

За него ова е вкупно до сега петти гол оваа сезона во седмиот настап за АЕК Ларнака за моментно прво место на листата најдобри стрелци во шампионатот.

Тричковски го одигра целиот меч, претходно за гостите од 67 минута настапи и Стефан Спировски, а во составот не беше Даниел Мојсов.

На табелата АЕК Ларнака е на втората позиција со 16 бода, три помалку од водечкиот Аполон.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Познати платите на возачите во Ф1, Хамилтон заработил колку и 14 возачи заедно

Изненадување: Србија поразена од репрезентација која 65 години не играла на Евробаскет, Русија ја прегази Естонија

Брегалница: Насилството да се исфрли од фудбалот

Спортски великани кои си заминаа оваа година, од Коби до Марадона…