Tag : даниел мојсов

Спорт Фудбал

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Слободен печат
Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на...
Спорт Фудбал

Тројца Македонци во АЕК Ларнака, потпиша и Спировски

Слободен печат
Уште еден наш играч ќе настапува за кипарскиот клуб, Стефан Спировски одлучи да ја продолжи кариерата во АЕК Ларнака. За оваа екипа веќе настапуваат двајца...
Спорт Фудбал

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат
Како што официјално потврдија денеска од кипарскиот клуб, нашиот дефанзивец и во следната сезона ќе ги брани боите на АЕК Ларнака во чии редови настапува...
Спорт Фудбал

Мојсов во тимот на деценијата на Војводина

Слободен печат
Македонскиот фудбалски интернационалец Даниел Мојсов е избран во тимот на деценијата на Војводина. Навивачите на српскиот тим во текот на минатата недела преку социјалните мрежи...
Спорт Фудбал

Македонецот најдобар на Кипар: Тричко стрелаше и против Докса! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од деветтото коло во најсилното фудбалско првенство на Кипар составот на АЕК Ларнака славеше на домашен терен против Докса. АЕК Ларнака поведе...
Спорт Фудбал

Тричковски потпиша нов договор со АЕК Ларнака (ФОТО)

Слободен печат
Иван Тричковски кој беше дел од последните два квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство против Летонија и Израел, официјално ставо потпис на нов договор...