Tag : Кипар

Вести Регион Слајдер

Фигаро: Турција вешто се инфилтрираше во традиционалното американско-руско ривалство

Слободен печат
Слободата и законот во Медитеранот не можат да бидат оставени во рацете на исламистички автократ кој поминал националистички и религиозен курс, смета Адриен Десуин, кој...
Вести Регион

Кипар е подготвен за дијалог со Турција, но не под закана

Слободен печат
Кипар е подготвен да почне дијалог со Турција со цел да се надминат разликите, но не под закани, изјави денеска претседателот на овој медитерански остров,...
Вести Свет

Турција ги повика САД да заземат неутрален став за Кипар

Слободен печат
Меморандумот за разбирање, потпишан оваа недела меѓу Соединетите Американски Држави и Кипар ќе им наштети на напорите за решавање на кипарското прашање, наместо да придонесе...
Вести Регион Слајдер

Десетици политичари купиле „златни пасоши“ од Кипар, секој чини најмалку 2,5 милиони долари

Слободен печат
Десетици високи политичари и нивните семејства купиле таканаречени „златни пасоши“ од Кипар од крајот на 2017  до крајот на 2019 година, дознава истражувачки тим на„Ал...
Спорт Фудбал

Тричковски и Спировски го матираа АПОЕЛ (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонските репрезентативци Иван Тричковски и Стефан Спировски се најзаслужни за убедливата победа на нивниот АЕК Ларната од 3:0 во дербито против АПОЕЛ. Победата ја најави...
Спорт Фудбал

Убав гест на Тричко во Кипар: И ривалот му аплаудираше на Македонецот! (ВИДЕО)

Слободен печат
И во новата сезона македонскиот репрезентативец продолжува да ги тресе мрежите во најсилното кипарско првенство. Иван Тричковски денеска во рамките од првото коло во триумфот...
Вести Регион

Кипар: Позитивни 30 лица кои допатувале од странство, 17 од нив биле на Миконос

МИА Агенција
Министерството за здравство на Кипар денеска ги соопшти резултатите од тестовите наравени на аеродромите, како кај кипарски државјани кои пристигнале од странство или кај туристи...
Вести Регион

Кипар ја ажурираше листата на земји за кои е дозволено патување

Слободен печат
Нова, ажурирана листа, со четири промени, објави Министерството за здравство на Кипар, во однос на земјите за кои е дозволено да патуваат на островот, јави...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Кипар слави 60 години независност од Велика Британија

Слободен печат
Кипар, поделена земја која е дом на две британски воени бази и мировна мисија на Обединетите нации, денеска ја слави 60-годишнината од независноста од Велика...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кога ќе ги видите новите слики на Никол Шерзингер во бикини, ќе се согласите дека нејзиното момче Том е вистински среќник! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Никол Шерзингер просто процвета откако е во врска со поранешниот рагби играч Том Еванс. Членката на групата „The Pusssycat Dolls“, ужива со маркантниот Шкотланџанец...