Tag : АЕК Ларнака

Спорт Фудбал

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Слободен печат
Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на...
Спорт Фудбал

Тројца Македонци во АЕК Ларнака, потпиша и Спировски

Слободен печат
Уште еден наш играч ќе настапува за кипарскиот клуб, Стефан Спировски одлучи да ја продолжи кариерата во АЕК Ларнака. За оваа екипа веќе настапуваат двајца...
Спорт Фудбал

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат
Како што официјално потврдија денеска од кипарскиот клуб, нашиот дефанзивец и во следната сезона ќе ги брани боите на АЕК Ларнака во чии редови настапува...
Вести Економија

НАкС предлага скалесто намалување на платите

Слободен печат
Независниот академски синдикат побара приватниот сектор да го понесе товарот од кризата исто како и јавниот. Од таму предлагаат скалесто намалување на платите на вработените во...
Спорт Фудбал

МАЈСТОР: Покер голови на Тричковски (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски, на неверојатен начин ја започна 2020 година, со четири гола на еден натпревар. Во победата на неговиот тим АЕК Ларнака од...
Спорт Фудбал

Македонецот најдобар на Кипар: Тричко стрелаше и против Докса! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од деветтото коло во најсилното фудбалско првенство на Кипар составот на АЕК Ларнака славеше на домашен терен против Докса. АЕК Ларнака поведе...
Спорт Фудбал

Тричковски во друштво на Мбапе, Левандовски, Кејн..(ФОТО)

Слободен печат
За најновото коло одиграно во периодот од 21-27 октомври блескаше македонскиот репрезентативец за кипарскиот клуб на АЕК Ларнака. Оваа сезона одлично ја започна во дресот...
Спорт Фудбал

Тричковски потпиша нов договор со АЕК Ларнака (ФОТО)

Слободен печат
Иван Тричковски кој беше дел од последните два квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство против Летонија и Израел, официјално ставо потпис на нов договор...
Спорт Фудбал

Тричко мајсторски со глава го „тресна“ и белгискиот Гент! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е резултат кој што повеќе му одговара на белгискиот претставник кој и со 0:0 би можел да се најде во плејофот, но шансите натаму...
Спорт Фудбал

Шкендија пропушти историска шанса за групна фаза во Лига Европа

Слободен печат
Македонскиот фудбалски шампион Шкендија ќе имаше убава шанса, можеби најдобрата за историски влез во групите на Лига Европа. Подобриот од Дуделанж-Номе Калју ќе оди на...