Tag : Стефан Спировски

Спорт Фудбал

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Слободен печат
Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на...
Спорт Фудбал

Тројца Македонци во АЕК Ларнака, потпиша и Спировски

Слободен печат
Уште еден наш играч ќе настапува за кипарскиот клуб, Стефан Спировски одлучи да ја продолжи кариерата во АЕК Ларнака. За оваа екипа веќе настапуваат двајца...
Спорт Фудбал

Спировски не е повеќе играч на Хапоел Тел Авив

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец се раздели со израелскиот фудбалски клуб Хапоел Тел Авив (со кој имаше договор до 30 јуни 2022 година) и во наредниот период ќе...
Спорт Фудбал

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден 28 март 2017 година најдобрата македонска фудбалска репрезентација триумфираше во пријателски натпревар против селекцијата на Белорусија со 3:0. Стефан Спировски, играчот на...
Спорт Фудбал

Репрезентативците расположени пред Косово: Несторовски, Адеми, Спировски…! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се ближи денот (26 март 2020 год.) кога македонската А репрезентација ќе го игра полуфиналниот меч во Лигата на нации против Косово за пласман на...
Спорт Фудбал

Спировски и официјално во Хапоел Тел Авив (ФОТО)

Слободен печат
Во новата сезона Стефан Спировски ќе ги брани боите на Хапоел Тел Авив за чија екипа потпиша договор на три години. Досега нашиот фудбалер ги...
Спорт Фудбал

Муслиу: На хартија сме фаворити против Летонија

Слободен печат
Македонската А репрезентација в сабота во попладневните часови го одржа првиот тренинг во Рига како подготовка за натпреварот од квалификациите за ЕУРО 2020 против домашната...
Спорт Фудбал

Спировски со трансфер во Хапоел Тел Авив (ФОТО)

Слободен печат
Стефан Спировски одигра скоро 13 минути во ремито на нашата А селекција на гостувањето кај Израел (1:1), а денеска како што информираат израелските медиуми, после...
Спорт Фудбал

Ждрепка за ЛЕ: Ристовски на мегдан со ПСВ Ајндховен

Слободен печат
Ференцвашот за кого настапува македонскиот репрезентативец Стефан Спировски доби незгодни противници во екипите на ЦСКА Москва, Еспањол и Лудогорец во рамките на групата Х. Вториот...
Спорт Фудбал

Црвена Звезда „грми“ кон судиите, имаше ли пенал за Копенхаген? (ВИДЕО)

Слободен печат
Црвена Звезда на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград одигра нерешено 1:1 против Копенхаген, поволен резултат кој што повеќе им одговара на Данците. Пред крајот на...