• Иван Тричковски

ВИДЕО: ВАР му поништи гол на Тричко, Депај за предност на Холанѓаните!

После првото полувреме на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам холандската репрезентација води против Македонија (1:0) во рамките од третото коло во групата „Ц“. Возбудливо прво полувреме со шанси на двете страни, уште во 10 минута нашите фудбалери стигнаа до погодок преку Тричковски, но истиот беше поништен поради мал офсајд. Потоа, во 22 минута Трајковски можеше …

ВИДЕО: ВАР му поништи гол на Тричко, Депај за предност на Холанѓаните! Read More »