Tag : Иван Тричковски

Спорт Фудбал

АЕК Ларнака официјално го промовираше Спировски

Слободен печат
Кипарскиот фудбалски клуб денеска официјално го промовираше новото летно засилување, Стефан Спировски. Македонскиот репрезентативец во наредните две години ќе ги брани боите на составот на...
Спорт Фудбал

Тројца Македонци во АЕК Ларнака, потпиша и Спировски

Слободен печат
Уште еден наш играч ќе настапува за кипарскиот клуб, Стефан Спировски одлучи да ја продолжи кариерата во АЕК Ларнака. За оваа екипа веќе настапуваат двајца...
Спорт Фудбал

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат
Како што официјално потврдија денеска од кипарскиот клуб, нашиот дефанзивец и во следната сезона ќе ги брани боите на АЕК Ларнака во чии редови настапува...
Спорт Фудбал

МАЈСТОР: Покер голови на Тричковски (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски, на неверојатен начин ја започна 2020 година, со четири гола на еден натпревар. Во победата на неговиот тим АЕК Ларнака од...
Спорт Фудбал

Алиоски и Тричко отпаѓаат поради повреди, повикан нов играч!

Слободен печат
Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за последните два квалификациски натпревари против Австрија (16. ноември) и Израел (19. ноември) од циклусот за пласман на...
Спорт Фудбал

Македонецот најдобар на Кипар: Тричко стрелаше и против Докса! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од деветтото коло во најсилното фудбалско првенство на Кипар составот на АЕК Ларнака славеше на домашен терен против Докса. АЕК Ларнака поведе...
Спорт Фудбал

Тричковски во друштво на Мбапе, Левандовски, Кејн..(ФОТО)

Слободен печат
За најновото коло одиграно во периодот од 21-27 октомври блескаше македонскиот репрезентативец за кипарскиот клуб на АЕК Ларнака. Оваа сезона одлично ја започна во дресот...
Спорт Фудбал

Против Полјаците и без Аријан Адеми

Слободен печат
Македонската А репрезентација и без Аријан Адеми ќе и се спротивстави вечерва на Полска во квалификацискиот натпревар за пласман на ЕУРО 2020. Влијателниот фудбалер од...
Спорт Фудбал

Тричковски поради повреда отпаѓа за Полска

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски поради повреда на задната ложа не е во комбинација за настап против Полска. Нашата најдобра селекција в недела од 20:45 часот...
Спорт Фудбал

Адеми и Тричковски неизвесни за настап против Полска!?

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг во „ПГА Народови“ Арената каде утре од 20:45 часот ќе го игра против Полска во натпревар од квалификациите...