23 C
Скопје

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони.

Двете екипи се сретнаа во четвртото коло од Купот на Диего Марадона, а по натпреварот го делат првото место на табелата во групата „А“ со по осум бодови.

Поведе Бока со погодокот на Абила во 10 минута, потоа Ривер израмни преку Гироти, а само 180 секунди подоцна и дојде во водство со голот на Боре. Се чинеше дека Ривер ќе дојде до победата, бидејќи покрај минималната предност, имаше и играч повеќе поради исклучувањето на Кампузано во 58 минута, но дербито не може без возбудувања.

Перез го доби и вториот жолт картон на мечот, силите на теренот повторно беа израмнети. Конечниот епилог беше поставен во 86 минута откако Карлос Тевез му асистираше на Вила.

Двата тима сега ги очекуваат предизвици на „Копа Либертадорес“, веќе в среда, Бока во првото полуфинале ќе игра против Сантош, додека Ривер ќе ги одмери силите со Палмеираш.

Поврзани вести

ВИДЕО: Манчестер јунајтед е „крал“ на пресврти во Премиер лигата!

Слободен печат

Струга Трим Лум го испрати Вардар во Втората лига

Слободен печат

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Остави Коментар