20.8 C
Скопје

Tag : Копа Либертадорес

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Историски меч, Енцо Перез како голман е херојот на Ривер!

Слободен печат
Доцна синоќа групната фаза од „Копа Либертадорес“ ни донесе седум натпревари, од кои најмногу внимание привлече оној кој го одиграа екипите на Ривер плејт и...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Палмеирас со гол во 99. минута дојде до трофејот во Копа Либертадорес

Слободен печат
Фудбалерите на Палмеимас се нови шампиони во Јужна Америка откако во финалето на Копа Либертадорес го совладаа Сантос со гол во деветтата минута од судиското...
Спорт Фудбал

Баварската машинерија по нова титула: Познати паровите на Светското клупско првенство

Слободен печат
Актуелниот европски шампион, тимот на Баерн од Минхен, ќе се сретне со шампионот на Африка или Катар во полуфиналето на Светското клупско првенство, одлучено беше...
Спорт Фудбал

Бура во најава, играчи на Сантос играле заразени со корона и знаеле за тоа?!

Слободен печат
Причина за тоа се шпекулациите дека голманот и уште еден играч на Сантос биле позитивни на коронавирус но и покрај тоа настапиле на натпреварот кој...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

Слободен печат
„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони. Двете екипи се сретнаа...
Спорт Фудбал

Сексапилна бразилска судијка од терените се сели пред ТВ камерите (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат
Убавата Бразилка, Фернанда Коломбо, која стана позната како линиски судија на фудбалските терени, од нардната недела таа ќе има ново задолжение и тоа во специјализирана...
Спорт Фудбал

Адебајор како Брус Ли, неспортски потег на екс играчот на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот играч на Арсенал, Манчестер сити, Реал Мадрид и Тотенхем во 80. минута од второто коло на дуелот во „Копа Либертадорес“ имаше крајно нефудбалски, неспортски...
Спорт Фудбал

Фламенго со спектакуларен пресврт до титулата во Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Фламенго до титулата во Копа Либвертадорес дојдоа благодарение на спектакуларниот пресврт со финишот на средбата во која со 2:1 ја победа Ривер Плата....
Спорт Фудбал

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО: Спектакуларна поддршка за Фламенго! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најнов пример се фановите на бразилскиот фудбалски клуб Фламенго чии играчи добиваат неверојатна поддршка. На видеото погледнете како на еден спектакуларен начин навивачите го испраќаат...