22 C
Скопје

Tag : голови

Спорт Фудбал

ФОТО: Левандовски е вистинска гол машина, Полјакот е поефикасен од сите тандеми во Европа

Слободен печат
Екипата на Баерн Минхен изминатиот викенд речиси 80. минути играше со играч помалку против Штутгарт но и тоа не го попречи Роберт Левандовски да ја...
Спорт Фудбал

ФОТО: Роналдо го урна рекордот на легендарниот Пеле!

Слободен печат
Јувентус во рамките од италијанската Серија А го совлада Каљари со резултат 3:1, а сите три гола ги постигна Кристијано Роналдо. Португалецот дојде до хет-трик...
Спорт Фудбал

Ја тресеше мрежата на 78 клубови, но еден играч и натаму е пред Роналдо!

Слободен печат
Фудбалерите на Јувентус синоќа на домашен терен го совладаа Кротоне со 3:0, а уште еден одличен натпревар одигра Кристијано Роналдо. Португалецот и оваа сезона е...
Спорт Фудбал

Најлудиот фудбалски трансфер во историјата: Потпиша за ривалот – за алуминиумски голови и мрежи

Слободен печат
Кога станува збор за трансферите со хрватските екипи, вообичаено доминира Динамо Загреб кој редовно прави милионски трансфери при продажба на своите фудбалери. Сепак, деновиве од...
Спорт Фудбал

Девет играчи со најмногу голови од слободен удар од 2016 година

Слободен печат
Угледниот „ЕСПН“ одвои девет играчи со најмногу голови од слободен удар во Топ 5 европските лиги од сезоната 2016/2017. На оваа листа се наоѓа и...
Ракомет Спорт

Заврши уште едно Светско првенство, а Лазаров останува „кралот на стрелците“!

Слободен печат
И на Мундијалот кој денеска заврши во Египет, стрелците беа многу далеку зад македонскиот репрезентативец.. Кирил Лазаров останува рекордер со најмногу постигнати голови на едно...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Даци со два гола против Галатасарај!

Слободен печат
Денеска во рамките од 17 коло во најсилното турско првенство екипата на Коњаспор приреди изненадување совладувајќи го Галатасарај на домашен теренсо 4:3 (1:1). Голем придонес...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

Слободен печат
„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони. Двете екипи се сретнаа...
Спорт Фудбал

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

Слободен печат
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови за каталонскиот гигант,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Слободен печат
Целиот фудбалски свет се збогува со великанот Диего Армандо Марадона, а се чини дека ретко кој успеал да го направи тоа симболично како Лионел Меси....