• голови

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Италијанската фудбалска репрезентација продолжува да блеска на Европското првенство каде дефинитивно покажува зошто е еден од фаворитите за титулата. Денеска избраниците на селекторот Роберто Манчини ја забележаа и третата победа во групата „А“ со резултат 1:0 против Велс на стадионот „Олимпико“ во Рим и така продолжија серијата на победи без примен гол. Верувале или не, …

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија? Read More »