24 C
Скопје

Tag : црвени картони

Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

Слободен печат
„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони. Двете екипи се сретнаа...
Слајдер Спорт Фудбал

ВИДЕО: Општа тепачка на фудбалски меч со девет црвени картони!

Слободен печат
Финалето на бразилскиот шампионат за играчи до 17 години беше обележано со масовна тепачка помеѓу млади фудбалери од Флуминенсе и Атлетико Параненсе. Сè започна во...
Спорт Фудбал

Заедно имаат 168 црвени картони: Фудбалери кои најмногу пати се исклучени

Слободен печат
Специјализираниот фудбалски сајт „Трансфермаркт“ објави идеален состав на играчи со најмногу црвени картони во текот на кариерата. Гледајќи ги нивните големи успеси со своите клубови,...
Спорт Фудбал

Копа Либертадорес е забава за целото семејство: Осум црвени картони поради тепачка (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалот во Европа е под „карантин“, но засега во Јужна Америка нема проблеми и вчера беше одиграно второто коло од Копа Либертадорес. Бразилската пресметка помеѓу...
Спорт Фудбал

РЕАЛ ПОНИЖЕН: 10 голови и два црвени картони во „пријателски“ меч (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересен е и податокот што после првото полувреме Атлетико водеше против Реал со високи 5:0 на стадионот „Ист-Ратерфорд“ во Њу Џерси. Двете екипи се наоѓаат...