Tag : бока јуниорс

Слајдер Спорт Фудбал

Ќерката на Марадона во центарот на нов скандал, и го украде дечкото-фудбалер на својата најдобра пријателка

Слободен печат
Џанина Марадона, ќерката на легендарниот Диего Марадона има ново момче. Станува збор за поранешниот италијански репрезентативец  Дани Освалд, кој дел од кариерата помина и во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Навивачите веруваат дека Марадона ја „спаси“ Бока против Ривер!

Слободен печат
Бока јуниорс и Ривер одиграа 1:1 во неделното дерби во рамките од аргентинскиот шампионат, а еден момент од крајот на натпреварот ги натера многумина да...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Се пофали Бока, пристигна засилувањето од Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Маркос Рохо ќе ги брани боите на аргентинскиот клуб Бока јуниорс. Како што соопштија денеска „црвените ѓаволи“, 30-годишниот дефанзивец замина...
Спорт Фудбал

Бура во најава, играчи на Сантос играле заразени со корона и знаеле за тоа?!

Слободен печат
Причина за тоа се шпекулациите дека голманот и уште еден играч на Сантос биле позитивни на коронавирус но и покрај тоа настапиле на натпреварот кој...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

Слободен печат
„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони. Двете екипи се сретнаа...
Спорт Фудбал

Фудбалскиот свет се простува од големиот Диего, меѓу нив и Пеле: Еден ден заедно ќе ја шутираме топката горе на небото

Слободен печат
Диего Марадона кој за многумина е најдобриот фудбалер на сите времиња, на 60-годишна возраст почина во родната Аргентина. Почина легендарниот Диего Марадона на 60-годишна возраст...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Тевез можеше да го добие најбрзиот црвен картон!

Слободен печат
Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез може да биде среќен што доби само жолт картон во натпреварот против Кордоба. Екипата на на 36-годишниот играч на Бока Јуниорс...
Спорт Фудбал

Хуман гест на Тевез, ја донира целата плата од Бока во хуманитарни цели

Слободен печат
Тевез одлучи да остане во Бока Јуниорс уште шест месеци бидејќи сака да и помогне на екипата во завршницата во Копа Ливертадорес, јужноамериканската Лига на...
Спорт Фудбал

Неверојатно оправдување за доцнење на тренинг: Го киднапирале вонземјани

Слободен печат
Професионалната кариера на Гиљермо Марино траеше 15 години, од 2000 до 2015 година, а круна на кариерата му беа петте сезони како фудбалер на славната...
Спорт Фудбал

Шампионски гол на Тевез, „Ла Бомбоњера“ му се поклони на Диего Марадона! (ВИДЕО)

Слободен печат
Посебна ноќ за сите фанови на Бока јуниорс, „сино-жолтиот“ дел на Буенос Ајрес слави титула која пред последните два кола од националниот шампионат на Аргентина...