• ривер плата

Позната судбината на Зидан, ќе ја заврши сезоната и ќе заменет со тренерот на Ривер

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ќе ја заврши сезоната на клупата на „кралскиот“ куп и покрај срамната елиминација во Купот од третолигашот Алкојон. Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез заедно со управниот одбор одлучиле дека Зидан ги потрошил сите кредити и ќе му дозволат да ја заврши сезоната на клупата бидејќи екипата треба да …

Позната судбината на Зидан, ќе ја заврши сезоната и ќе заменет со тренерот на Ривер Read More »