10 C
Скопје

Tag : ривер плата

Спорт Фудбал

Позната судбината на Зидан, ќе ја заврши сезоната и ќе заменет со тренерот на Ривер

Слободен печат
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ќе ја заврши сезоната на клупата на „кралскиот“ куп и покрај срамната елиминација во Купот од третолигашот Алкојон. Претседателот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Суперкласико“ приреди „гол-шоу“ со два црвени картони!

Слободен печат
„Суперкласико“ никогаш не разочарува, а овојпат Бока јуниорс и Ривер плата подготвија спектакл со четири гола (2:2) и два црвени картони. Двете екипи се сретнаа...
Спорт Фудбал

Фудбалскиот свет се простува од големиот Диего, меѓу нив и Пеле: Еден ден заедно ќе ја шутираме топката горе на небото

Слободен печат
Диего Марадона кој за многумина е најдобриот фудбалер на сите времиња, на 60-годишна возраст почина во родната Аргентина. Почина легендарниот Диего Марадона на 60-годишна возраст...
Спорт Фудбал

Фламенго со спектакуларен пресврт до титулата во Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Фламенго до титулата во Копа Либвертадорес дојдоа благодарение на спектакуларниот пресврт со финишот на средбата во која со 2:1 ја победа Ривер Плата....