ВИДЕО: Селин Дион ја доби својата прва филмска улога

Селин Дион не само што ќе игра во овој филм, туку и нејзината музика ќе биде многу важен дел од заплетот на истиот…

Селин Дион се впиша во историјата на филмот кога ја сними песната „Beauty and the Beast” за цртаниот класик на Дизни и „My Heart Will Go On” за филмот „Титаник“, иако никогаш не глумела.

Актерката кариера сепак штотуку и започнува, бидејќи канадската ѕвезда во 52-та година од животот ја доби својата прва улога. Таа ќе игра во романтичната драма „Порака за тебе “ (Text For You) заедно со Пријанка Чопра и Сем Хјуан, најпознат по улогата на Џејми Фрејзер во серијата „The Outlander“.

Фото: Промо

Станува збор за римејк на германскиот филм „SMS Fur Dich” кој зборува за една жена која му испраќа пораки на својот починат вереник, не знаејќи дека неговиот број од телефонот е доделен на друга личност, човек кој исто така се бори со загуба.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „The Queen's Gambit“ Ања Тејлор-Џој: Не сум „доволно убава“ за да глумам во филмови

Селин Дион не само што ќе игра во овој филм, туку и нејзината музика ќе биде многу важен дел од заплетот на истиот.

Поврзани вести

Колегите од „Амадеус бенд“ неутешни по смртта на Бојан: Немаше ниту еден здравствен проблем

Слободен печат

Интервју со Кристина Арнаудова-Петровски: Веќе некое време не сум дел од естрадата

Анита Златкова

ВИДЕО: Стефан од „Некст тајм“ испеа песна на Лозано, а тој му напиша: Добро ти легнала!

Васко Спасовски

ФОТО: Стилот на Џил Бајден – секоја жена може да го „носи“ во секоја прилика

Слободен печат

Братот на принцезата Дијана: Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Слободен печат

Таксист од Истанбул вратил 300.000 евра кои патникот ги заборавил во неговото возило

Слободен печат

Остави Коментар