24.8 C
Скопје

Tag : глума

Магазин Магазин слајдер Сцена

Српскиот учител по глума останува во притвор: Судот му одреди уште 30 дена зад решетки

Слободен печат
Апелациониот суд во Белград повторно го продолжи притворот за српскиот режисер Мирослав Алексиќ (69) за 30 дена, јавува Танјуг. Со оваа одлука на судот се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еди Марфи откри зошто го напуштил актерството цели шест години

Слободен печат
Актерот Еди Марфи беше гостин во емисијата „WTF with Marc Maron“, каде објасни зошто повеќе од шест години не сме го виделе во нови улоги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Дру Баримор реши да се збогува со актерството: Sвездата на „Чарлевите ангели“ ја прекинува кариерата поради децата

Слободен печат
Холивудската актерка Дру Баримор одлучи да ја паузира својата актерска кариера затоа што сака да се посвети на семејството и воспитувањето на своите деца. Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ема Вотсон се откажува од глумата поради нејзиниот вереник

Слободен печат
Според странските медиуми, актерката наводно се откажува од сите нови понуди од страна филмските агенти за да ужива со својот вереник. Според странските медиуми, актерката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат
Александра Радуловиќ, мајката на актерката Милена Радуловиќ, која го обвини за силувањето славниот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ, објави порака на својот инстаграм –...
Вести Регион Слајдер

Судот му одреди притвор на Мирослав Мика Алексиќ

Слободен печат
На професорот за глума Мирослав Мика Алексиќ му е одреден притвор до 30 дена, дознава Блиц.рс. Вишиот суд во Белград донесе таква одлука за Алексиќ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гвинет Палтроу се враќа на актерството по четири години пауза само поради нејзиниот сопруг

Слободен печат
Оскаровката Гвинет Палтроу пред четири години изјави дека повеќе не ја интересира светот на актерството, а по изјавата се одлучи да направи подолга пауза. По...
Вести Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Регион

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.
Неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле во полиција дека биле силувани или сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ, познатиот сопственик на угледното училиште за...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Селин Дион ја доби својата прва филмска улога

Слободен печат
Селин Дион не само што ќе игра во овој филм, туку и нејзината музика ќе биде многу важен дел од заплетот на истиот… Селин Дион...
Жена Магазин Магазин слајдер

Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Слободен печат
„Децата мислат дека глумата е кога си некој друг, а Соња зборуваше дека глумата е кога си свој“, со овие зборови глумецот Драган Николиќ се...