Tag : глума

Жена Магазин Магазин слајдер

Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Слободен печат
„Децата мислат дека глумата е кога си некој друг, а Соња зборуваше дека глумата е кога си свој“, со овие зборови глумецот Драган Николиќ се...
Вести Култура

Христовска: „Свирете ја зајди зајди“ од Драган Вучиќ ме натера да продолжам да се занимавам со музика (ВИДЕО)

Слободен печат
Се надевам дека еден ден ќе се вратам и на музичката и на театарската сцена. Веќе отсуствувам од театарот 13 години, а малку повеќе и...
Вести Култура

Деца од Скопје ја воодушевија публиката на Фестивалот за глума на ученици во Словенија

МИА Агенција
Ученици од скопската општина Бутел, ја воодушевија публиката настапувајќи на фестивалот за глума на ученици во Словенија. Децата се ученици во основното училиште Ацо Шопов,...
Спорт Фудбал

Глума за Оскар, тренерот на Сутјеска мајстор за „крадење“ на време (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот од 13. коло во втората лига на РС помеѓу Сутјеска од Фоча и Леотар помина во сенка на мајсторската глума на тренерот на домашниот...