16.8 C
Скопје

ВИДЕО: Само во костим руска балерина одигра сцена од „Лебедово езеро“ на -15 степени

Руска балерина, член на светски познатиот театар „Марински“ од Санкт Петербург, на заледен дел од Финскиот залив и при температура од -15 Целзиусови степени во балетен костим изведе сцена од балетот „Лебедово езеро“ на Петар Илич Чајковски.

Балерината Илмира Баграутинова објасни дека на овој начин сака да го изрази своето противење на изградбата на пристаниште во заливот Батареинаја, популарна плажа која се наоѓа на околу 100 километри западно од Санкт Петербург, вториот по големина руски град.

Таа го објави видеото на интернет…

Балерината за новинарката на Би-Би-Си, Екатерина Венедиктова изјави дека се надева дека нејзиниот настап ќе ги охрабри властите да ги спасат вистинските лебеди што се гнездат во тој залив.

Поврзани вести

Почина актерот Нед Бити

Слободен печат

ВИДЕО | Томас Маркл ја обвини Опра Винфри: Таа ги искористи Меган и Хари за да создаде ново популарно шоу

Слободен печат

Дали по стапките на Џенифер Лопез и Џоли се врати во прегратките на старата љубов? Анџелина и Џони Ли Милер се старо – новиот холивудски пар

Слободен печат

Воспаление на срцевиот мускул кај помлади мажи од мРНА вакцините почесто од очекуваното

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 14 јуни: Имате повеќе идеи отколку време, треба подобро да се организирате

Слободен Печат

Виц на денот: Рефреш

Слободен печат

Остави Коментар