• „Лебедово езеро“

ВИДЕО: Само во костим руска балерина одигра сцена од „Лебедово езеро“ на -15 степени

Руска балерина, член на светски познатиот театар „Марински“ од Санкт Петербург, на заледен дел од Финскиот залив и при температура од -15 Целзиусови степени во балетен костим изведе сцена од балетот „Лебедово езеро“ на Петар Илич Чајковски. Балерината Илмира Баграутинова објасни дека на овој начин сака да го изрази своето противење на изградбата на пристаниште …

ВИДЕО: Само во костим руска балерина одигра сцена од „Лебедово езеро“ на -15 степени Read More »