16.8 C
Скопје

Tag : одигра

Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО: Благодарение на вградениот чип мајмун телепатски одигра видео игра

Слободен печат
Стартапот на Илон Маск (Неуралинк) вчера објави видео снимка на која се гледа како мајмун игра едноставна видеоигра откако му биле вградени импланти засновани на...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Само во костим руска балерина одигра сцена од „Лебедово езеро“ на -15 степени

Слободен печат
Руска балерина, член на светски познатиот театар „Марински“ од Санкт Петербург, на заледен дел од Финскиот залив и при температура од -15 Целзиусови степени во...