25.8 C
Скопје

ВИДЕО: Направете ги најмодерните свеќи во неколку чекори – Детаљ за шик дом!

Миризливите свеќи но и оние во убави амбалажи се во тренд со години и ги красат нашите домови. Но дали сте знаеле дека од обични свеќи за само неколку минути можете да си направите совршени свеќи.

Од сите „направи сам“ видеа, овие се издвоија како наједноставни, а толку ефектни што секој дом може да го направат поинтересен, особено сега во празничниот период кој ни се приближува.

Украсните свеќи на комодите, помошните масички, но и покрај креветот се идеални детали, а вакви како во видеото можете да направите за само неколку минути.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nelson De Coninck (@nelplant)

Погледнете чекор по чекор како се прават…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nelson De Coninck (@nelplant)

Поврзани вести

ВИДЕО: Марија од Битола со досега невиден настап – по змијата, на сцена излезе во лудачка кошула

Анита Златкова

Остра реакција на Владимир Блажевски – Панчо за работата на локалите

Слободен печат

Предлог ручек за денес: Пикантен карфиол со лавор

Слободен Печат

Не престанува да руши рекорди: „Били Џин“ со над милијарда прегледи на јутуб

Слободен печат

Обрнете внимание: Дали правилно јадете овошје?

Слободен Печат

Виц на денот: Поддршка

Слободен печат

Остави Коментар