1 C
Скопје

ВИДЕО: Направете ги најмодерните свеќи во неколку чекори – Детаљ за шик дом!

Миризливите свеќи но и оние во убави амбалажи се во тренд со години и ги красат нашите домови. Но дали сте знаеле дека од обични свеќи за само неколку минути можете да си направите совршени свеќи.

Од сите „направи сам“ видеа, овие се издвоија како наједноставни, а толку ефектни што секој дом може да го направат поинтересен, особено сега во празничниот период кој ни се приближува.

Украсните свеќи на комодите, помошните масички, но и покрај креветот се идеални детали, а вакви како во видеото можете да направите за само неколку минути.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nelson De Coninck (@nelplant)

Погледнете чекор по чекор како се прават…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nelson De Coninck (@nelplant)

Прочитајте и...  Ново истражување: Многу луѓе веќе имаат одреден степен на имунитет на ковид-19, еве зошто

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар