Tag : шик

Жена Магазин Магазин слајдер

Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Слободен печат
Погледнете како нашите омилени трендсетерки ги комбинираат бермудите ова лето… За некои од нас, бермудите се уште се резервирани само за лежерни и спортски комбинации,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат
За отворањето на јубилејното 60-то „Охридско лето“, сопругата на претседателот Пендаровски, проф. д-р Елизабета Ѓоргиевска, направи моден избор – полн погодок. Пурпурниот фустан што го...
Жена Магазин Некатегоризирано

Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО)

Слободен печат
На изгледот на Кристи Бринкли би можеле да и позавидуваат и многу млади деојки. Освен совршената линија, таа може да се пофали и со феноменалниот...
Еспресо Мода

Едно парче кое ќе ви треба за шик изглед оваа зима: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку планирате да вложите во едно квалитетно парче гардероба оваа зима, тогаш нека биде тоа крем капутот. Овој модел секогаш ќе биде во тренд, а...
Еспресо Мода

Ова се најпосакуваните чизми оваа есен! (ФОТО)

Слободен Печат
Овие чизми ги носат Бела, Џиџи, Каја, Кендис, Кендал, а тоа што го носат супермоделите, секако и другите ќе го следат. Оваа сезона, најпопуларни чизми...
Еспресо Мода

Есента никогаш не изгледала подобро! Шик парче облека кое ќе ве стопли и направи да изгледате фантастично (ГАЛЕРИЈА)

Слободен Печат
Ролката е парче облека кое што секоја жена мора да го поседува во својот плакар. Тоа е најпопуларното есенско парче кое може да се носи...
Еспресо Жена Магазин Мода

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Слободен печат
Во светот на модата која постојано се менува, клучно е да пронајдеме свој впечатлив и уникатен стил, а да не изгледаме кичасто и дегутантно. Ова...
Еспресо Мода

Омилена кај сите трендсетерки: Кежуал комбинација во која ќе ја поминеме пролетта и летото (ФОТО)

Слободен печат
И покрај сите раскошни пролетни и летни модни трендови, една од оние клучните комбинации од пролетниот и летниот ормар ја обожаваат сите трендсетерки. За која...