4 C
Скопје

ВИДЕО: Ја критикуваа поради лаги и стереотипи, но „Емили во Париз“ добива и втора сезона

Нетфлик штотуку даде зелено светло за снимањето на втората сезона од серијата „Емили во Париз“, на Дарен Стар, авторот на „Сексот и градот“, „Беверли Хилс 90210“ и др.

Новостите доаѓаат само еден месец по премиерата на серијата на почетокот на октомври. „Емили во Париз“ ја претставува младата американска маркетинг менаџерка Емили (Лили Колинс), која се обидува да стекне репутација во Градот на светлината.

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Французите во голема мера ја критикуваа серијата, исткнувајќи дека е „полна со лаги, клишеа и стереотипи“, додека другите гледачи уживаа во неа, говорејќи дека „едноставно е забавна“.

Дека втората сезона официјално е потврдена, ни потврдува и видеото кое е објавено на Твитер профилот на Нетфликс. Во снимката можеме да ја видиме целата актерска екипа, од која секој на свој начин, ја слави оваа вест.

Покрај Лили, во серијата своите улоги ги остварија и Ешли Парк, Лукас Браво, Филипина Лирој-Бољ, Вилијам Абади, Камиј Раза, Бруно Жуери и Семјуел Арнолд.

Прочитајте и...  Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Датумот зза премиера на втората сезона се уште не е познат.

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар