• втора

Фото: Комити грмат на трибини, Вардар доминира на теренот против Кадино

Фудбалерите на Вардар по двата натпревари во кои забележаа пораз и реми, денеска славеа на гости против Кадино со 3:0 и најави подобри денови и замешување во битката за врвот на табелата во втората лига. Носени од верните навивачи,  Комитите, фудбалерите на Вардар со одлична игра го совладаа Кадино. „Црвено-црните“ поведоа со голот на Костовски …

Фото: Комити грмат на трибини, Вардар доминира на теренот против Кадино Read More »