ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Ако поради некоја причина повеќе сакате да се бричите отколку да ги депилирате нозете, потребно е да го знаете овој трик.

Едно од се попопуларните кујнски намирници во служба на убавината последниве години е маслиновото масло, кое е особено корисно за нега на кожата затоа што не ги затнува порите и е сосема природно.

Најпозитивната страна за употреба на маслиновото масло при бричењето е тоа што сигурно нема да имате локален осип по отстранувањето на влакната и дополнително на тоа, маслиновото масло ќе има корисен ефект врз кожата. 

Исто така, маслиновото масло содржи антиоксиданти кои имаат антиинфламаторно дејство, па додека ја изложувате кожата на стрес како што е бричењето, истовремено и ќе го потхранувате вашето тело со хранливи материи.

Прочитајте и...  Како да мирисате како Мадона?

Имајте на ум дека едната рака треба да остане сува за да не ви се лизне вашиот брич, а со другата треба да нанесете маслиново масло на вашата кожа. Ќе бидете воодушевени од резултатот – мазна, блескава и мека кожа!

Прочитај повеќе

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат

Ако не сте мотивирани за работа, можеби сте осамени – размислете за тоа!

Слободен печат

„Шенон не сака да бега од вистината – таа умира“ – Пријател на славната актерка откри сè за нејзината борба со ракот

Слободен печат

Топ 10 најпопуларни имиња на кучиња за различни раси и големини

Слободен печат

Како до неодоливо и сочно месо – Маринада за месо на скара со која секое залче ќе има уникатен вкус!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Анџелина Џоли на 16 и 44 години: Прашува на која слика е поубава (ФОТО)

Слободен печат

Том Хенкс сам го финансирал снимањето на неколку сцени од „Форест Гамп“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Трик на една мајка по кој плочките во бањата ќе ви блескаат

Слободен печат

Светот нема ништо да ви подари, верувајте ми – Ако сакате да имате живот, украдете го: Највредните цитати на Гијом Мисо!

Слободен печат

Хроно појадок: Зучини тава

Слободен печат

Хибискус: Моќна билка која го нормализира високиот притисок

Слободен печат