Tag : тие

Жена Магазин Магазин слајдер

ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Слободен печат
Ако поради некоја причина повеќе сакате да се бричите отколку да ги депилирате нозете, потребно е да го знаете овој трик. Едно од се попопуларните...
Забава Магазин Магазин слајдер

Мислеле дека група момчиња ќе им го ограбат домот, но тие всушност им го спасија животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот брачен пар Миранда (22) и Брендон (23) Тејлор од Флорида, за малку не повикале полиција поради една група од момчиња која правела нешто чудно...
Еспресо Шоу биз

И тие носат гени од сината крв: Овие познати личности се роднини на кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Слободен печат
Дали сте знаеле дека актерот Џони Деп е во крвно сродство со британската кралица Елизабета? Тие се далечни роднини, некои велат дека ги делат дури...
Еспресо Мода

Меланија Трамп во безобразно скап капут: За тие пари можела да купи автомобил! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама секогаш е беспрекорно стилизирана, а со своите појавувања предизвикува големо внимание. Со својот стајлинг овој пат успеа да ги шокира сите. Продолжувајќи ја...
Еспресо Хороскоп

Тие ќе ја дочекаат стотката: Овие 3 хороскопски знаци живеат најдолго!

Слободен печат
Астролозите веруваат дека на повеќето луѓе уште на раѓање им е одредено какво здравје ќе имаат и колку долго ќе живеат. Ако им веруваме на...
Еспресо Убавина

Избегнувајте ги овие лоши навики – Тие ја уништуваат вашата коса!

Слободен печат
Повеќето жени се исплашени од помислата дека ќе почнат да ја губат својата коса, но многумина од нив секојдневно прават работи кои водат токму кон...
Здравје Магазин

Обожавате газирани пијалоци? Еве што му прават тие на вашето тело!

Слободен печат
Ако пиете многу газирани пијалоци, време е да ја прекинете оваа лоша навика… Еве како газираните пијалоци влијаат врз нашиот организам… Забрзано стареење Фосфатите и...
Еспресо Шоу биз

ТИЕ СЕ НИВНАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА: Успешни, остварени, богати, а овој совет од родителите добро го запомниле (ФОТО)

Слободен печат
Тие се успешни, остварени, докажани и богати личности. Цел свет ги сака поради нивните манири, но и поради талентот и харизматичноста. Мишел Обама и Ева...
Еспресо Шоу биз

Тие се пред развод: Ештон Качер и Мила Кунис побараа помош од експерт

Слободен печат
Парот кој има една ќерка и еден син е во брак од 2014 година, а се забавуваат од 2012 година. Сето тоа се случило по...
Еспресо Мода

Не помисливме дека тие ќе станат тренд, но и тоа се случи: Сандали кои наскоро ќе ги освојат улиците на Скопје

Слободен печат
Тие се доказ дека модата повторно се враќа… Можеби пред неколку години би се насмеале кога некој би ни кажал дека сандалите на лепенки повторно...