6 C
Скопје

Tag : кујната

Магазин Магазин слајдер Семејство

Исчистете ги плочките на терасата до последната честичка: Без хемикалии – потребно ви е само обично средство од кујната!

Слободен печат
Земете кофа, наполнете ја со 5-6 литри вода, а во неа додадете 100 мл од ова евтино средство од кујната… Пристигна пролетта, убавото време и...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Бидете успешни во кујната: Мали кулинарски трикови на големите домаќинки

Слободен Печат
Секоја добра домаќинка има свои мали тајни и трикови, кои ја прават вистински магионичар во кујната. Со разните трикови, готвењето не мора да биде рутина,...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Ефикасна алатка: Експрес-лонецот е незаменлив помошник во кујната

Слободен печат
Готвењето секојдневни оброци некогаш знае да е напорно поради немањето доволно време, па се случува да зготвите јадење „од денес за утре“. Но, ова не...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО I Снимка која е прегледана повеќе од 19 милиони пати: Користите дрвена лажица за готвење? Тогаш треба да ја погледнете и вие!

Слободен печат
Видеото кое како молња се шири на Тик Ток изненади и згрози многумина… Доколку користите дрвена лажица или дрвен прибор за готвење, не треба да...
Магазин Магазин слајдер Храна

Мали трикови во кујната: Спречете го потемнувањето на јаболката

Слободен печат
Јаболката се преполни со витамини и сок, а често се една од најважните состојки во десертите. Кои и да ги користите – свежо набрани или...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Практични совети – Неутрализирајте го мирисот во кујната по подготовката на храната

Слободен печат
Мирисот на тазе подготвена храна може да му го разбуди апетитот секому. Но, ако мирисот од подготовката на храната потрае и неколку часови по оброкот,...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Слободен печат
Ако поради некоја причина повеќе сакате да се бричите отколку да ги депилирате нозете, потребно е да го знаете овој трик. Едно од се попопуларните...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Тип-топ средена кујна, сè на дофат на рака: Ова се најдобрите трикови со кои ќе заштедите простор! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како да ви собере се, а притоа се да биде во совршен ред? Борбата со недостатокот на простор и сместувањето на што поголем број на...
Еспресо Шоу биз

Северина доби ултиматум од свекрвата: „Ако не го направиш ова, неможеш да влезеш дома“ (ФОТО)

Слободен печат
Иако само што ја започна големата турнеја, Северина не ги занемарува семејните обврски. Со фановите на Инста стори сподели снимка од кујната на која витка...
Магазин

Мајка се ЗАДАВИЛА во кујната пред очите на синот кога МИКСЕРОТ И ЈА ФАТИЛ МАРАМАТА

Слободен печат
Една Французинка (58) од Сент Етјен почина во бизарна несреќа додека со синот (15) подготвувала торта. Мајката, според пишувањето на британскиот „Metro“ настрадала во неделата...