20.8 C
Скопје

Tag : нозете

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оформете ги вашите нозе за ова лето: Тренинг за зацврстување на нозете за кој не ви е потребна опрема!

Слободен печат
Во потрага сте по едноставни, делотворни и брзи вежби за нозете кои ќе ги зацврстат вашите мускули и ќе ви помогнат да се вратите во...
Хроника

Белграѓанка со нож нападнала маж, го сечела по нозете

Триесет и двегодишниот Ј.Т. е повреден синоќа околу 23 часотна улицата Раста Петровиќ во белградската населба Вождовац. Тој бил нападнат од девојка која со нож...
Магазин Магазин слајдер Храна

Кога ќе се појават на нозете, болеста е веќе во завршна фаза – Трите главни причини за проширени вени

Слободен печат
Луѓето кои ги кријат проширените вени со долги здолништа и панталони треба да бидат свесни за една работа – ова не е само естетски проблем,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудските актери откриваат детали од снимањето на секс сцените – Оливија Колман: Ставам воден сунгер помеѓу нозете

Слободен печат
Холивудските актери користат најразлични методи за да го направат снимањата на секс-сцените, што е можно попријатно. За дел од нив, некои актери јавно проговорија. Имено,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нов кул тренд го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете!

Слободен печат
Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Слободен печат
Ако поради некоја причина повеќе сакате да се бричите отколку да ги депилирате нозете, потребно е да го знаете овој трик. Едно од се попопуларните...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ви отекуваат нозете? Без грижа, овој напиток ќе ви помогне да се ослободите од отоците!

Слободен печат
За да го спречите отекувањето на нозете во топлите денови, треба листовите од нозете да ги туширате со ладна вода, избегнувајте да ги прекрстувате нозете,...
Еспресо Шоу биз

Северина ги покажа нозете во ултра краток шорц: „Изгледаш како божица“ (ФОТО)

Слободен печат
Северија Којиќ ја најави новата турнеја „The Magic Tour“ и на големо се подготвува за нови концерти. На својот Инстаграм профил таа објави нова фотка...
Еспресо Убавина

Совети за совршен изглед на нозете (ФОТО)

Слободен печат
Целиот фокус на целокупниот летен изглед е обично на нозете, па пожелно е тие да изгледаат навистина добро. Се уште имате време да ги искористите...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Нозете и задникот ви се слабата точка? Еве како да ги затегнете (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е тука а тоа значи дека треба да му се посветите на вежбањето и корекцијата на евентуалните несовршености доколку сакате секси и затегнат изглед....