Вардар триумфираше против Еурофарм Работник

Вардар кој се подготвува за новата натпреварувачка сезона ја продолжи победничката серија после освојувањето на трофејот на турнирот во Требиње (БиХ).

Тренерот на „црвено-црните“, Писонеро „експериментираше“ пред заминувањето следната недела за С. Арабија на „Супер Глоуб“. На трибините беше плејмејкерот Павел Атман, а претходно десниот бек Жозе Толедо имаше операција на коленото, но и двајцата би требало да биде на располагање кај шпанскиот стратег за неофицијалното клупско СП.

Вардар – Еурофарм Работник 32-30 (20-13)

ВАРДАР: Гедбан 1 (2 одбрани), Кугис (1 одбрана), Кизиќ, Гогов, Кристопанс 4, Дибиров 8, Дисингер 3, Скубе 5, Горпишин 2, Чупиќ 5, Пелко 2, Шишкарев, Димитриоски 2, Кукуловски, Карапалевски, Ќосевски, Гашовски

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК: Чаневски, Митревски, Трајкоски, Јотиќ 2, Маркоски 4, Стјепановиќ 4, Вегар 2, Ѓукиќ 1, М. Петровски 1, Граџан 1, Радовиќ 6, Кузмановски 2, Ојлески, Чурлевски, Д. Петровски, Кукоски, Шевелев 4, Маџовски 1.

Прочитајте и...  Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Прв стрелец во победничките редови беше Дибиров кој реализираше осум голови, по пет имаа Скубе и Чупиќ.

Пријателски натпревар Вардар ќе одигра и со АЕК, но истиот ќе биде од затворен тип. Грчкиот тим го освои турнирот во Струга што се играше претходнава недела.

Еурофарм Работник го освои второто место на турнирот во Струга во саботата, а заминуваат веднаш на нов турнир во Добој. Битолскиот тим заедно со Вардар ќе играат во СЕХА Гаспром лигата и ЕХФ Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

ХАОС ВО АТИНА: Кошаркарски судии нападнати во такси, Ламоника заврши во болница

Слободен печат

Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Слободен печат

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 4 =

Прочитај повеќе

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат