8 C
Скопје

Tag : сеха газпром лига

Ракомет Спорт

СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Слободен печат
Новата натпреварувачка сезона во СЕХА Газпром лигата според најавите ќе стартува на 10 октомври, одлучи раководството на ова регионално натпреварување. Овој пат лигата ќе има...
Ракомет Спорт

Вардар поразен, титулата во СЕХА за Веспрем

Слободен печат
Денеска во големото финале на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) македонскиот претставник Вардар 1961 загуби од Веспрем со 27:35 (12:15). За унгарската екипа ова е...
Ракомет Спорт

Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Слободен печат
Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб. На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар и Веспрем за шампионската титула во Задар!

Слободен печат
Денеска на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) ќе дознаеме кој ќе биде шампионот за натпреварувачката сезона 2019/20 во СЕХА Газпром лигата. Од 20.30 часот во...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар не знае за пораз во полуфиналните дуели со ППД Загреб

Слободен печат
Денеска стартува деветтиот Фајнал-фор турнир во СЕХА Газпром лигата, актуелниот шампион Вардар 1961 од 20.30 часот во хрватскиот Задар ќе игра во полуфиналето против ППД...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Слабиот старт на Вардар не мора ништо да значи!

Слободен печат
Гоце Георгиевски е еден од новите засилувања во редовите на актуелниот европски шампион Вардар 1961. Македонскиот репрезентативец ги сподели очекувањата во пресрет на утрешниот полуфинален...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Со добра игра во нападот имаме шанси за финале!

Слободен печат
Вардар се подготвува за полуфиналето (4 септември, 20.30 часот) против ППД Загреб на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој ќе се одржи Задар (Хрватска)....
Ракомет Спорт

Алушовски пред Ф4: Имаме нови играчи кои допрва треба да се вклопат!

Слободен печат
Пред заминувањето на Вардар 1961 за Задар (Хрватска) на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата своите очекувања ги сподели тренерот на актуелниот европски и регионален...
Ракомет Спорт

Алушовски: Да учиме од грешките, некои играчи неодговорно се однесуваа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вардар и со пораз во Скопје (25:26) успеа преку хрватскиот Нексе да обезбеди настап на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) во рамките од СЕХА Газпром...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар и со пораз се пласираше на Ф4 турнирот

Слободен печат
Европскиот шампион многу потешко од очекувањата обезбеди настап на својот деветти Фајнал-фор турнир во регионалното натпреварување. Вардар во Скопје од Нашице донесе предност од 30:31,...