АЕК Атина победник на Струшкиот турнир

Екипата на АЕК Атина е победник на 47. издание на ракометниот Струшки турнир откако во финалето го совлада Еурофарм Работник со 27:23. Во првото полувреме двете екипи имаа свои минути но ниту една не успеа да направи поголема предност и на паузата се замина со 14:13 за Еурофарм Работник.

Но, во второто полувреме АЕК заигра многу пообро, па со серија од неколку голови најпрво стигна до 22-18, а потоа умешно го одржуваше водството за конечните 27-23.

Најпрецизни во тимот на Еурофарм Работник беа Невен Стјепановиќ и Елмир Граџан со по шест постигнати голови.

Третото место му припадна на шведскиот тим Гуиф Ескилстуна, кој во малото финале славеше над домаќинот Струга со резултат 28-26. На петтата позиција се пласираше македонскиот суперлигаш Бутел, кој на денешниот дуел триумфираше против Пролетер со 34-29.

Прочитајте и...  Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

9 − 1 =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат