Tag : аек атина

Спорт Фудбал

Навивачите на АЕК Атина немаат дилема: Тони Савевски е најдобар странец на сите времиња

Слободен печат
Легендарниот фудбалер на Вардар и член на шампионската генерација од 1987 година е избран за најдобар странски фудбалер во историјата на грчкиот АЕК Атина. Изборот...
Ракомет Спорт

АЕК Атина победник на Струшкиот турнир

Слободен печат
Екипата на АЕК Атина е победник на 47. издание на ракометниот Струшки турнир откако во финалето го совлада Еурофарм Работник со 27:23. Во првото полувреме...