Tag : струшки турнир

Ракомет Спорт

АЕК Атина победник на Струшкиот турнир

Слободен печат
Екипата на АЕК Атина е победник на 47. издание на ракометниот Струшки турнир откако во финалето го совлада Еурофарм Работник со 27:23. Во првото полувреме...
Ракомет Спорт

СТРУГА 2019: Еурофарм Работник, Констанца, АЕК…!

Слободен печат
Покрај „Женска плажа“ на Охридското езеро и оваа година љубителите на ракометот можат да следат квалитетни натпревари во периодот од 14-17 август во еден од...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник ќе настапува во Струга и Добој

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски ќе прозива во Битола, па веднаш експедицијата на вицешампионот ќе замине за Маврово, каде што ќе ја мине првата...