Tag : сц јане сандански

Ракомет Слајдер Спорт

ФОТО: Му избега триумфот на Вардар, Порто се спаси во последните секунди!

Фидан Коминовски
Вардар 1916 вечерва во својот трет натпревар сезонава во Лигата на шампионите пред празните трибини поради коронавирусот во СЦ „Јане Сандански“ ремизираше во една тешка...
Ракомет Спорт

Порто оптимист дека може да ги освои бодовите во Скопје!

Слободен печат
В четврток (22. октомври) од 20.45 часот во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Лигата на шампионите екипата на Вардар 1961 е домаќин на Порто. Во...
Ракомет Спорт

Алушовски: Голема победа како поттик да бидеме вистински и понатаму!

Слободен печат
Вардар 1961 вечерва во својот втор натпревар од групата „А“ во Лигата на шампионите пред празните трибини во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје поради коронавирусот,...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар 1961 во обид да го изненади Флензбург!

Слободен печат
После првиот одигран меч сезонава во Лигата на шампионите (пораз на гости кај Мешков Брест, 24:22) за ракометарите на Вардар 1961 следуваше речиси едномесечна принудна...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Еден месец немаме натпревар, не знаеме до каде ни е формата..!

Слободен печат
Вардар 1961 се подготвува за вториот меч оваа сезона во ракометната Лига на шампионите, в четврток (15 октомври) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе...
Ракомет Спорт

Металург со два гола предност ќе гостува во Швајцарија

Слободен печат
Вечерва во првиот натпревар од второто квалификациско коло за пласман во групите на Лига Европа, македонскиот ракометен клуб Металург со 26:24 го совлада швајцарскиот состав...
Ракомет Спорт

Стоилов посилен од Ковид-19, тренира за првиот меч во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Како што информираат од европскиот ракометен шампион, репрезентативниот пивот повторно е на тренинзите на „црвено-црните“ подготвувајќи се за новата натпреварувачка сезона 2020/21. Стојанче Стоилов, капитенот...
Ракомет Спорт

Вардар се подготвува за првиот меч сезонава во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска актуелниот европски шампион ги продолжи подготовките за новата натпреварувачка сезона 2020/21 во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се целосно фокусирани на првиот дуел со Мешков...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар и со пораз се пласираше на Ф4 турнирот

Слободен печат
Европскиот шампион многу потешко од очекувањата обезбеди настап на својот деветти Фајнал-фор турнир во регионалното натпреварување. Вардар во Скопје од Нашице донесе предност од 30:31,...
Ракомет Спорт

Алушовски: Полошо се чувствуваме кога сме пред празни трибини!

Слободен печат
По неколкумесечна пауза СЕХА Газпром лигата продолжува со многу важен натпревар, дуел со кој се одлучува кој ќе биде последниот учесник на завршниот турнир кој...