• сц јане сандански

Петровиќ: Моите играчи беа одлични, имаа контрола на целиот натпревар против Мега

Момците во „сино-бело го издржаа притисокот, го оставија срцето на терен и на крајот заедно со навивачите, ја прославија значајната победа над Мега МИС од Србија (94:82), втора сезонава во АБА-лигата. Тренерот на МЗТ, Александар Петровиќ вели дека неговиот тим одигра одлично и дека имаше контрола на целиот натпревар. – Тоа што се договоривме, момците …

Петровиќ: Моите играчи беа одлични, имаа контрола на целиот натпревар против Мега Read More »