Tag : ехф лига на шампиони

Ракомет Спорт

Сосема заслужено, Митревски е МВП на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ја имаше најдобрата одбрана и беше избран за најдобар голман во четвртото коло од ракометната Лига на шампиони, македонскиот репрезентативец го доби и најважното...
Ракомет Спорт

Повторно корона во редовите на РК Вардар, еден ракометар позитивен

Слободен печат
Денеска екипата направи дополнително тестирање за коронавирус на сите ракометари и стручниот штаб и сите резултати се негативни. „Тестирањето е направено откако еден играч имаше...
Ракомет Спорт

Без вардарци во идеалниот тим на Лигата на шампионите

Слободен печат
Европската ракометна федерација го објави иделаниот тим на ЛШ за сезоната 2019/20, но во него нема ниту еден ракометар на Вардар. Во конкуренција за тимот...
Ракомет Спорт

Вардар триумфираше против Еурофарм Работник

Слободен печат
Вардар кој се подготвува за новата натпреварувачка сезона ја продолжи победничката серија после освојувањето на трофејот на турнирот во Требиње (БиХ). Тренерот на „црвено-црните“, Писонеро...