Вардар го промовираше дресот со кој ќе настапи во Келн (ВИДЕО)

Вардар и Вардар Фаншоп во соработка со ракометарите и со Hummel подготвија ограничена серија на дресови што од денеска се пушта во продажба во фаншоп продавницата и on-line на www.vardarfanshop.com.

Промоцијата на новиот дрес со кој тимот ќе настапи на двете средби во Келн на 1 и 2 јуни, се одржа во Фаншопот што се наоѓа во склоп на СЦ „Јане Сандански” во Скопје.

Под мотото „Нов дрес, иста цел – победа во Келн” изгледот на новиот дрес го промовираа Мартин Поповски и Кристијан Дисингер.

Новите дресови со промотивна цена oд 2.490,00 ден се достапни во традиционалните, црвено и црна боја што е „домашен дрес” за настап кога вардарци се домаќини, и во белата боја, коишто се гостински дресови.

Прочитајте и...  Поцрвене реката Вардар, инспектори земаат мостри (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пазнат датумот на почетокот и крајот на Мундијалот во Катар

Слободен печат

ЛУДОСТ ИЛИ НЕ: УС Опен и Ролан Гарос ќе се играат и доколку се појават случаи на позитивни тенисери на корона

Слободен печат

Луис Суарез го откри виновникот за губењето на титулата

Слободен печат

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат