27.8 C
Скопје

Tag : дрес

Спорт Фудбал

ЕВРО 2020: Колку репрезентациите заработуваат од дресот – Македонија е на дното!

Слободен печат
Утре (11 јуни) официјално ќе започне Европското првенство, многумина се прашуваат кој ќе ја освои титулата, за едни фаворити се Французите, за други Португалците, некои...
Слајдер Спорт Фудбал

Производителот „ЈАКО“ изненаден од односот на ФФМ: Тие побараа дизајн со балканскиот „рис“ и дрес во бордо боја!

Фидан Коминовски
Многу прашина се дигна после промовирањето на дресовите со кои треба да настапува македонската А репрезентација на Европското првенство. Наместо со традиционалната „црвено-жолта“ боја, промовираниот...
Спорт Фудбал

Мојсоски: Незаконски е да се вметнува друга боја во дресот на репрезентацијата

Слободен печат
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсоски во емисијата „Студио 10“ на ТВ24 изјави дека македонската фудбалска А репрезентација си има свои национални...
Спорт Фудбал

ФОТО | Уште 10 дена до ЕП – УЕФА прашува, кој ја носи „десетката“ за Македонија?

Слободен печат
Европската фудбалска куќа веќе ги брои деновите до стартот на Европското првенство кое официјално ќе стартува на 11 јуни. УЕФА денеска на социјалните мрежи објави...
Спорт Фудбал

ФОТО | Андонова: Борбата нема да престане, „црвено-жолта“ е бојата за која живот даваме!

Слободен печат
Голем број на реакции има за новиот репрезентативен дрес со кој фудбалерите на Игор Ангеловски ќе настапат на Европското првенство. Вчера тоа го направи капитенот...
Спорт Фудбал

ФОТО: За „Гранде Пандев“ црвената боја поубаво стои на македонскиот дрес!

Слободен печат
Денеска Фудбалската федерација на Македонија ги објави дресовите со кои ќе настапи нашата А репрезентација на Европското првенство. Со истиот веќе се запознаа репрезентавците, како...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реакцијата на македонските фудбалери за новиот репрезентативен дрес!

Слободен печат
Во продолжение погледнете ја реакцијата кај дел од фудбалерите за новиот репрезентативен дрес со кој ќе настапуваат на Европското првенство. Најпрвин ФФМ се пошегува најпрвин...
Спорт Фудбал

„Шевролет“ во историјата, нов спонзор на дресот на Манчестер јунајтед

Слободен печат
Манчестер јунајтед денеска објави дека влегуваат во новата сезона со нов спонзор на дресовите.. Наместо американската компанија „Шевролет“, следната сезона на дресовите на „црвените ѓаволи“...
Вести Македонија

Пратеничката Зајкова го испрати европратеникот Илхан Ќучук со фудбалски дрес на Зајков

Слободен печат
Пратеничката од ЛДП Моника Зајкова му подари дрес од македонската репрезентација на Илхан Ќучук, европратеникот и известувачот за Република Северна Македонија во Европски парламент. –...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Го замени дресот со Фабињо, а потоа молеше да си го врати назад!

Слободен печат
Младиот фудбалер на Астон Виола, Луи Бери дебитираше за овој клуб во натпреварот од ФА купот против големиот Ливерпул. Истиот играч се запиша и во...