Tag : Кристијан Дисингер

Ракомет Спорт

Стоилов, Дибиров и Дисингер остануваат во Вардар!

Слободен печат
Како што пренесува „Вардар фанс“, после заминувањето на рускиот интернационалец Сергеј Горбок, тројца важни играчи ќе ја продолжат соработката со клубот. Верни на македонскиот шампион...
Ракомет Спорт

Дисингер е искрен: Да имаше пари, Вардар ќе беше совршен (ВИДЕО)

Слободен печат
Многумина ракометари на РК Вардар последниве месеци зборуваа во медиумите за тешката состојба, неисплатените плати и последиците од тоа кај европскиот шампион. Последен е Кристијан...
Ракомет Спорт

Лажна вест: Дисингер не си оди од Вардар

Слободен печат
Левиот бек на европскиот ракометен шампион Вардар, Кристијан Дисингер, демантира дека по секоја цена сака да си замине од Вардар. Дисингер на својот Инстаграм профил...
Некатегоризирано

Сестра ѝ го „фати“, Карачиќ, а таа Германецот Дисингер! (ФОТО)

Слободен печат
Една од најубавите Македонки, манекенката Марија Андоновска е во љубовна врска со ракометарот на РК Вардар, Кристијан Десингер.   View this post on Instagram  ...
Ракомет Спорт

Вардар го промовираше дресот со кој ќе настапи во Келн (ВИДЕО)

Вардар и Вардар Фаншоп во соработка со ракометарите и со Hummel подготвија ограничена серија на дресови што од денеска се пушта во продажба во фаншоп...
Ракомет Спорт

Дисингер ќе игра на фајнал фор

Слободен печат
Вардар на завршниот турнир во Келн ќе биде посилен за германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер. Дисингер заработи повреда на раката во финалето на СЕХА лигата против...