Стоилов, Дибиров и Дисингер остануваат во Вардар!

Старо-новиот претседател Михајло Михајловски успеа да ги задржи едни од најклучните играчи во екипата и за новата натпреварувачка сезона.

Како што пренесува „Вардар фанс“, после заминувањето на рускиот интернационалец Сергеј Горбок, тројца важни играчи ќе ја продолжат соработката со клубот.

Верни на македонскиот шампион Вардар остануваат Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер.

Старо-новиот претседател Михајло Михајловски успеа да ги задржи едни од најклучните играчи во екипата и за новата натпреварувачка сезона.

Претходно истото го направи и Иван Чупиќ, нов ракометар е Томислав Јагуриновски, а следен кој треба да се согласи за останување во „црвено-црниот“ дрес е Глеб Калараш.

Истиот извор овие денови очекува и нови имиња во Вардар, и тоа на бековските позиции.

Воедно нашиот репрезентативен голман Никола Митревски нема да го засили клубот од СЦ „Јане Сандански“, односно одлучи да брани во португалската лига, во амбициозниот тим на Порто.

Прочитајте и...  Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат