Tag : стојанче стоилов

Ракомет Спорт

Вардар со Стоилов и тројца голмани ја брка првата победа во ЛШ

Слободен печат
ЕХФ ги објави составите на Мешков Брест и Вардар 1961 за денешниот натпревар во Белорусија (18.45 часот) во првото коло од групната фаза во Лигата...
Ракомет Спорт

Стоилов посилен од Ковид-19, тренира за првиот меч во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Како што информираат од европскиот ракометен шампион, репрезентативниот пивот повторно е на тренинзите на „црвено-црните“ подготвувајќи се за новата натпреварувачка сезона 2020/21. Стојанче Стоилов, капитенот...
Ракомет Слајдер Спорт

Стоилов е ракометарот на Вардар кој е позитивен на коронавирус

Слободен печат
Капитенот на „црвено-црните“, Стојанче Стоилов е ракометарот кој е позитивен на коронавирус и тоа на четири дена пред првиот официјален натпревар. Стоилов на вчерашниот тренинг...
Магазин Ракомет Спорт

Стоилов: Најубавиот момент, доаѓањето на свет на нашето дете

Слободен печат
Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница станаа родители. На 19 август во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се роди нивната прва среќа, малиот Бојан....
Ракомет Спорт

Долговите нерасчистени, Горпишин го напушти Вардар

Слободен печат
Пивотот одлучи од следната натпреварувачка сезона да има нов клуб, тоа го потврди за рускиот медиум „Брз Центар“. Рускиот интернационалец Сергеј Горпишин се раздели со...
Ракомет Спорт

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат
Во интервјуто за „Менхајмер Морген“ Кристиан Дисингер потврди дека ќе остане уште една сезона во редовите на РК Вардар. 28-годишниот германски бек се договори со...
Ракомет Спорт

Стоилов, Дибиров и Дисингер остануваат во Вардар!

Слободен печат
Како што пренесува „Вардар фанс“, после заминувањето на рускиот интернационалец Сергеј Горбок, тројца важни играчи ќе ја продолжат соработката со клубот. Верни на македонскиот шампион...
Ракомет Спорт

Двајца македонски репрезентативци во идеалниот тим на СЕХА (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што објави СЕХА Газпром лига, фановите ги избраа најдобрите осум играчи во ова регионално ракометно натпреварување. Во оваа совршена „осумка“ се наоѓаат и двајца...
Ракомет Спорт

Дрим тим на Вардар, Раул доби предност пред Парондо (ФОТО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го запре спортот и ги стави спортистисти во карантин, а дел од нив си најдоа интересна занимација. Данскиот ракометар Расмус Бојсен, за...
Ракомет Спорт

Алушовски: Ние сме европски шампиони, но поради состојбата во клубот не сме фаворити против Монпелје

Слободен печат
Европскиот шампион Вардар в сабота (17.30 ч.) во СРЦ Јане Сандански против екипата на Монпелје ги завршува настапите во групната фаза од ракометната Лига на...